«Водна Tesla» - електричний човен X Shore Eelex 8000

July 22 2019

Шведський стартап X Shore презентував «водну Tesla» - електричний човен X Shore Eelex 8000. За словами засновника компанії, мільярдера Конрада Бергстрема, він керувався тими ж принципами, що й Ілон Маск.

Бергстрем поставив перед собою завдання створити електричний човен, який буде перевершувати аналоги на бензині або солярці. При цьому, мільярдер зробив ставку на високу продуктивність та «далекобійність» судна. Бізнес-модель X Shore практично ні чим не відрізняється від раннього стилю бізнесу Tesla - від ексклюзиву до масовості — спочатку налагодити виробництво дорогих моделі в невеликих обсягах, а потім перейти до масового випуску.

Однак, як зауважує Бергстрем, зробити електричний човен виявилося набагато складніше, ніж електромобіль. Проблема в тому, що щільність води в сотні разів вище, ніж у повітря, так що двигун човна споживає набагато більше енергії, ніж двигун електрокара. Щоб домогтися успіху, X Shore довелося розробити, заодно, й більш ефективну геометрію корпусу та нову трансмісію.

У стартапі стверджують, що заряду Eelex 8000 цілком вистачає на дистанцію в 100 морських миль (185 км). Максимальна ж швидкість судна становить близько 40 вузлів (74 км/год). Двигун електричного човна абсолютно безшумний, так що все, що зможе почути його команда — легкий плеск хвиль за бортом.

Перші продажі нової моделі заплановано на кінець літа цього року. Вартість електрочовна складе близько $340 тис., проте в майбутньому, X Shore планує запустити виробництво більш дешевих варіантів судна.

На електричну тягу вже переводять і більш солідні судна. Наприклад, норвезький круїзний лайнер «MS Roald Amundsen» здатний проходити частину шляху за рахунок електрики, а це повинно знизити викиди вуглекислого газу в атмосферу майже на 20%.

Source: Ecotech.news

Read more about the 2021 Edition of our 100% Electric Boat Eelex 8000.

Related Videos